Rodzice dziś bardzo chętnie kupują dzieciom rozmaite gry. Zmienił się jednak profil wybieranych gier dla maluchów. O ile dawniej stawiano raczej na rozrywkę i zabijanie czasu, tak dziś znacznie bardziej kreatywnie staramy się ten czas dzieciom wypełnić i często wybieramy gry, które więcej wnoszą do ich życia.

Edukacja przede wszystkim

            Gry edukacyjne są bardzo chętnie wybierane dziś przez rodziców, którzy są znacznie bardziej niż dawniej świadomi co do możliwości jakie takie właśnie gry dają w rozwoju dziecka. Takie gry dla dzieci dziś się niesamowicie dobrze sprzedają i są chętnie wykorzystywane przez rodziców w celu wspomagania rozwoju ich dzieci.

Na rozrywkę także jest miejsce

            Oczywiście nie samą edukacją dziecko żyje i właśnie dlatego wielu rodziców decyduje się także na gry karciane, których głównym zadaniem jest oczywiście dostarczenie sporej ilości rozrywki dziecku. Naturalnie, że również w tych kategoriach znajdziemy produkty edukacyjne, ale nie każda gra musi taka być i nie każda gra, która nie niesie za sobą aspektu edukacyjnego, jest z natury złą.

Dostępne są również gry strategiczne, które w pewnym sensie łączą rozrywkę z koniecznością rozwijania swoich umiejętności, w tym wypadku planowania i sprytu. Takiego rodzaju gry chętnie są wykorzystywane także przez rodziców i wybierane dla dzieci. To również chętnie kupowane gry rodzinne są często strategiami. Wtedy to cała rodzina może czerpać sporą przyjemność z takiej rozgrywki.